loading...

دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی

l ممکن است به محض آنکه درباره اثرات سوء تابش مستقیم آفتاب بر پوست بدن چیزی بشنوید خود را در جایی مثل ساحل، کویر یا جاهایی از این دست تصور کنید، اما اگر در ط

admin بازدید : 1712 جمعه 15 اسفند 1393 نظرات (0)

l


ممکن است به محض آنکه درباره اثرات سوء تابش مستقیم آفتاب بر پوست بدن چیزی بشنوید خود را در جایی مثل ساحل، کویر یا جاهایی از این دست تصور کنید، اما اگر در طول روز بیش از ۲ ساعت را صرف رانندگی می کنید، بدانید که در معرض همان آسیب هایی هستید که بر اثر نشستن یا دراز کشیدن در کنار ساحل برای مدت طولانی یا قدم زدن در یک کویر ممکن است گریبانتان را بگیرد.

 

اما عادت به رانندگی با پنجره ای باز و دست در کنار پنجره گذاشتن، عادت رانندگان ایرانی و خارجی نیست، بلکه بسیاری از دارندگان خودرو معتقدند که رانندگی با پنجره باز که این روزها به عادت تبدیل شده، در رانندگی بهتر آنها موثر است. این در حالی است که پژوهشگران «دانشکده پزشکی سن لوئی» آمریکا در تحقیقی که بر روی ۸۹۸ زن و مرد مبتلا به سرطان پوست انجام دادند، متوجه شدند در عده زیادی از مردان موردمطالعه، میزان گسترش سرطان پوست ارتباطی مستقیم با بخش هایی از بدن داشته که در حین رانندگی بیشتر در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش خورشیدی قرار دارد. شیشه جلوی اغلب خودروها دارای پوششی است که از عبور اشعه های ماوراء بنفش خورشیدی جلوگیری می کند. برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست در میان رانندگان ضروری است که شیشه پنجره کنار راننده از نوع دودی یا فیلتردار انتخاب شود.

اما در این میان برخی کارشناسان و متخصصان می گویند تابش آفتاب به پوست در حین رانندگی نمی تواند به طور قطعی باعث سرطان پوست شود، زیرا میزان اشعه ماوراءبنفشی که راننده ها در معرض آن قرار دارند، زیاد نیست. این کارشناسان توصیه می کنند رانندگان مشخصات پوست خود را خوب بشناسند و هنگامی که در معرض مستقیم آفتاب قرار می گیرند، از آن مراقبت کنند و اجازه ندهند پوستشان دچار سوختگی ناشی از اشعه آفتاب شود؛ زیرا پوستی که در آفتاب سوخته باشد، در معرض خطر بیشتری از ابتلا به سرطان پوست قرار خواهد داشت.

در همین حین، سال گذشته، دانشگاه واشنگتن در سیاتل آمریکا نیز نتایج بررسی ای را منتشر کرد که نشان می داد نقطه شروع بسیاری از موارد سرطان پوست در مردان آمریکایی در سمت چپ بدنشان بوده است. در بین زنان جوان نیز شروع سرطان پوست از سمت چپ بدن بیشتر شایع بوده است. اینها دقیقا همان دو گروهی هستند که غالب رانندگان آمریکایی را تشکیل می دهند. دلیل هم بسیار ساده است: عادتی فراگیر در میان رانندگان سراسر دنیا؛ دست ها و بازوهایی که به هنگام رانندگی روی در خودرو یله داده شده اند و گاه برای دقایق طولانی در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارند. اشعه ماورای بنفش نور خورشید (UV) عامل ۹۰ درصد از موارد بروز سرطان پوست است.

نتایج گزارش های مشابه در کشورهایی چون استرالیا، بریتانیا و ژاپن که در آنها فرمان خودرو در سمت راست قرار دارد، نشان می دهد که سمت راست بدن راننده هاست که بیشتر در معرض آسیب های پوستی ناشی از تابش نور خورشید است.

در بسیاری مواقع و به خصوص در کشورهایی با آب و هوای گرم، باز گذاشتن پنجره به هنگام رانندگی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد، به ویژه، در کشورهای درحال توسعه که درصد خودروهای فرسوده فاقد سیستم سرمایشی بالاتر از دیگر نقاط دنیاست. و اگر پنجره باز باشد و هوا گرم باشد، بعید است که دستی از آن بیرون نیاید. هرچند که در ماه های نسبتا سرد سال هم، اگر هوا آنقدرها سرد نباشد، رانندگان این عادت خود را ترک نمی کنند. حالا محققان مطمئن شده اند که بین افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست و رانندگی در چنین وضعیتی ارتباط کاملا مستقیمی وجود دارد. این خطر برای آن دسته از افرادی که شغلشان رانندگی است، بسیار بیشتر است.

توصیه ها هم به همان میزان ساده اند. در وهله اول، حتما به جای باز گذاشتن پنجره از کولر استفاده کنید. استفاده نکردن از کولر برای کاهش مصرف سوخت را فراموش کنید، چرا که هزینه های ابتلا به سرطان بی تردید از هزینه سوخت خودرویتان سرسام آورتر است. اگر هیچ امکانی برای استفاده از کولر ندارید و باید پنجره را پایین بکشید، دستتان را به هیچ وجه از پنجره بیرون نگذارید.

خودروسازان این روزها سعی می کنند تا جایی که می توانند اثرات سوء رانندگی طولانی مدت را کاهش دهند. بهبود کیفیت شیشه جلویی خودرو به نحوی که مانع عبور اشعه ماروای بنفش نور خورشید شود، از جمله این تمهیدات است. اما شیشه های کناری همچنان فاقد چنین کیفیتی هستند، بنابراین طوری روی صندلی راننده بنشینید که تا آنجا که ممکن است سمت چپ بدنتان از تابش مستقیم نور خورشید، حتی در روزهای آفتابی زمستان، در امان بماند، زیرا به هنگام رانندگی دست، بازو، گردن، کتف و نیمه چپ صورتتان ۶ برابر بیشتر از همین نقاط در سمت راست در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند.

اگر قصد رانندگی برای ساعات طولانی دارید، حتما، پیراهن آستین بلند بپوشید. پوشیدن پیراهن آستین بلند بیش از هر روش دیگری در کاهش احتمال ابتلا به سرطان پوست مؤثر است. اگر در مکان یا زمانی رانندگی می کنید که به دلیل گرمای هوا پوشیدن پیراهن آستین بلند واقعا غیرممکن است، حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید. در عین حال، بهتر است شلوار بلند بپوشید، عینک آفتابی به چشم بزنید و حتی کلاه بر سر بگذارید (به خصوص اگر سقف خودرویتان سان روف دارد و آن را باز می گذارید). بهتر است لبه کلاهتان دست کم ۷ سانتی متر عرض داشته باشد. خوشبختانه، خانم ها به استفاده از دستکش هنگام رانندگی بیش از مردان عادت دارند. اگر رانندگی شغل شماست، می توانید سایه بانی مجهز به فیلتر اشعه ماورای بنفش بالای شیشه جلوی خودرویتان نصب کنید. به کاربستن این توصیه ها هر چقدر هم که هزینه داشته باشند، شما، اعضای خانواده و دیگر سرنشینان خودروی شما را از هزینه های سنگین و گاه جبران ناپذیر جانی و مالی در آینده می رهاند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی ، دانلود رایگان سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی ، دانلود رایگان سوالات تستی آیین نامه راهنمایی و رانندگی ، دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه 1401،نمونه سوالات رانندگی،فیلم آموزش عملی رانندگی,آموزش نکته به نکته ی رانندگی,سوالات فنی,دانلود رایگان سوالات فنی آیین نامه,سوالات فنی آیین نامه,قبولی تضمینی و گرفتن گواهینامه, دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه 1401،نمونه سوالات رانندگی،فیلم آموزش عملی رانندگی,آموزش نکته به نکته ی رانندگی,قبولی تضمینی و گرفتن گواهینامه,دانلود رایگان نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی,زمون آنلاین آیین نامه راهنمایی و رانندگی,نمونه سوالات آیین نامه رانندگی,نمونه سوالات راهنمایی و رانندگی نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب , آزمون آنلاین آیین نامه , دانلود رایگان سوالات آیین نامه رانندگی , نمونه سوالات آیین نامه 1401, نمونه سوالات آیین نامه 1401, نمونه سوالات آیین نامه 1401, نمونه سوالات آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب , نمونه سوالات راهنمایی و رانندگی pdf , نمونه سوالات راهنمایی و رانندگی 1401pdf , نمونه سوالات آیین نامه مقدماتی , آزمون آیین نامه رانندگی , ازمون ایین نامه اصلی , کتاب آیین نامه رانندگی , دانلود کتاب آیین نامه رانندگی , دانلود ویرایش جدید کتاب آیین نامه رانندگی , دانلود کتاب جدید آیین نامه رانندگی , دانلود کتاب جدید آیین نامه رانندگی1401 , نرم افزار تست زنی آیین نامه , دانلود رایگان نمونه سوالات راهنمایی و رانندگی pdf , نمونه سوالات آیین نامه رانندگی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 198
 • کل نظرات : 13
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 36
 • آی پی امروز : 112
 • آی پی دیروز : 191
 • بازدید امروز : 619
 • باردید دیروز : 1,063
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 9
 • بازدید هفته : 619
 • بازدید ماه : 27,506
 • بازدید سال : 200,542
 • بازدید کلی : 2,901,886
 • کدهای اختصاصی

  × بستن تبليغات